Sağlığınız İçin Forumlife

Sizi ve çocuklarınızı suda bulunabilecek tüm zararlı karışımlardan korur Hamileler ve bebekler için en ideal sudur Hücrelerden zararlı maddelerin atılamsını kolaylaştırır Sodyum (Tuz) diyeti yapan hipertansiyon ve kalp hastaları için ed ideal sudur.

Hızlı emilmeyi sağlayarak böbrek ve bağırsakları yormaz Vücut ağırlığını arttırıcı mineral tuzları azaltır. Kandaki dolaşım hızı diğer içme sularına oranla çok daha yüksektir ve vücudunuza dinçlik verir. Derinizi canlı ve taze tutar, makyaj sonrası temzilik için idealdir.

SU VE SAĞLIK

20. yüzyılın başlarına kadar doğal kaynakların kullanımı dengeli idi ve ve çevre kirliliği yok denecek kadar azdı. Zaman içinde artan nüfus ve gelişen teknolojiye bağlı olarak, artık ve atıklar çevreyi kirletmiş, sular aşırı ve hor kullanılmış, su kaynakları kirletilmiş ve doğadaki bitkiler ve hayvanlar geleceği düşünmeden yok edilmiştir.

Sanayide özellikle kirletici yağ fabrikaları gibi endüstri kollarının atık yağları yerüstü sularını ve denizleri kirletmiştir. Yeryüzünün %71’i sularla kaplı olmasına karşın bu suların ancak %3’ü kullanılabilir, tatlı sudur. Üstelik bu tatlı suyun %75’i donmuş halde kutuplarda ve kutuplara yakın bölgelerde bulunmaktadır. İnsanın kullanmak amacıyla ulaşabileceği tatlı sular dünyadaki su miktarının ancak % 1’idir. Bu gerçek göz önüne alınırsa neden tatlı su kaynaklarının korunması gerektiği, mevcut suların dikkatli ve kontrollü kullanılmasının gerekliliği daha iyi anlaşılacaktır.

Su yaşam için mutlaka gereklidir. En fazla 3-4 gün susuz yaşayabilen insan günde en az 1-2 litre su tüketmek zorundadır. Su sadece içmek için değil besinlerin üretimini sağlayan tarım ve hayvancılık için de mutlaka gereklidir. Çiftçilik, hayvancılık, balıkçılık ve sanayinin vazgeçilmezi olan su birçok uluslar arası çatışma ve ihtilafın kaynağıdır. Yaşamın vazgeçilemez bir unsuru olan su, aynı zamanda sağlık için de temel öğelerden birisidir.

Susuz bir toplum sağlıklı olamayacağı gibi, suyu sağlık açısından belirli temel kriterleri taşımayan su da toplumlar için hastalık kaynağı olabilmektedir. Yeryüzünün bütün canlıların yaşayabileceği bir zemin haline getirilmesi ve temizliğe uymak “sağlık” için iki temel koşudur. Daha bilimsel ifadesiyle “çevre sağlığı” ve “bireye yönelik koruyucu sağlık hizmetleri” sağlığın iki temel koruyucusudur. Koruyucu hekimlik bu iki temel üzerine kuruludur.

Esasen tıbbın büyük bir bölümünü koruyucu hekimlik oluşturur ve oluşturmalıdır. Çünkü asıl olan bireyi hasta olmaktan korumaktır ve bu oldukça etkili, kolay ve ucuzdur. Tedavi aşaması ise zor ve pahalıdır.

Koruyucu hekimliğin önemli bir bölümü olan çevreye yönelik koruyucu sağlık hizmetlerinin en büyük uğraş alanı ise içme ve kulanma sularıdır. Çünkü gelişen teknoloji ve modern uygulamalara rağmen, hala dünyada en önemli sağlık sorununu oluşturan hastalıklar su ile ilişkili hastalıklardır. Bu hastalıklar, suyun yokluğundan veya kirli olmasında kaynaklanmaktadır.

O halde başta sağlık yöneticileri olmak üzere bütün yöneticilerin ilk hedefi toplumun tamamına yeteri miktarda, sağlıklı ve temiz içme ve kullanma suyu sağlamak olmalıdır. Yeryüzünde ilk canlının oluşumundan bugüne, canlıların vazgeçemediği en önemli öge şüphesiz sudur. Suyun gerekliliğini öylesine kabullenmişizdir ki "gezegenimiz dışındaki yerlerde hayat var mı?" sorusuna cevap ararken her şeyden önce suyun varlığını araştırıyoruz. Yerkürede yeni bir yerleşim kurarken öncelikle su kaynaklarını araştırıyoruz.

Tarihteki büyük medeniyetlere baktığımızda su kaynaklarının yakınında kurulduklarını görüyoruz. Su, en küçüğünden en büyüğüne bütün biyolojik sistemlerin vazgeçilmez ögesidir. Dolayısı ile su tam anlamıyla hayattır. Dünya yüzeyinin üçte ikisi suyla kaplı olduğu halde insanlar tarafından içme ve kullanma suyu olarak kullanılabilecek olan tatlı suyun miktarı dünya nüfusu göz önüne alındığında çok azdır. Dünya nüfusunun yarıdan fazlası susuzluk tehlikesiyle karşı karşıyadır. Yine dünya nüfusunun %70’e yakını temiz sudan yoksundur.

Sağlık açısından suyun miktarı kadar temizliği de önemlidir. Yeteri kadar temiz su sağlanması durumunda dünyadaki hastalıkların %80’den fazlası önlenebilecektir. Suyla ilgili sorunların çoğunluğu suyun kalitesiyle ilgili sorunlardır. Lağım ve kanalizasyon bulaşması, sanayi atıklarıyla kontamine olması, kentsel ve tarımsal su kaynaklarına aşırı yüklenilmesi kentsel alanlarda kullanılan içme ve kullanma sularının en büyük kirlilik sebebidir.

Su, yaşamın bir çok boyutu (yiyecek güvenliği, beslenme, sağlık, yaşanabilir dengeli bir çevre gibi) açısından kilit önem taşıdığından, su kaynaklarının yönetimi de insanların mutluluğu, sürekli ve dengeli kalkınma, ekolojik bütünlük ve bir tür olarak insanlığın kendi neslini sürdürmesi açısından vazgeçilmez unsurlardan birini oluşturur. Su, bütün canlı varlıklarda yüksek oranlarda bulunan temel yapı taşıdır, Örneğin: İnsan vücudunun % 65’i, kanın % 80-90’ı, kaslarımızın % 75’i, bitkilere ait taze ağırlığın % 60-85’i sudan oluşmaktadır.

ARITILMIŞ SUYUN FAYDALARI
Böbrek taşı sıkıntısı çekenler için en ideal içme suyudur.
Bağırsakların düzenli çalışmasını sağlar.
Kan dolaşımı için en ideal içme suyudur.
Yumuşak, taze içimi hoş bir sudur.
Bol içildiğinde toksik maddelerin atılımını kolaylaştırır.
Kandaki kolesterol seviyesini düşürür.
Yüksek tansiyon için çok faydalıdır.
Hücrelerden Toksik maddelerin atımını kolaylaştırır.
Yemeklerdeki protein ve karbonhidrat kaybolmadığı için yemekler daha lezzetlidir.
Çayı yaparken çayın doğal kokusunu korur ve çayın asıl rengini verir.
Meyve sebzelerde bulunan ilaçlama atıklarını yok eder.
Su ısıtıcılarının ömrünü uzatır ve temiz tutar.
Asla kireçlenmez.
Buhar makinasında kullanıldığında ömrünü uzatır ve sağlıklı bir biçimde havayı nemlendirir.
Kaynatma enerjisinden %20-30 arası tasarruf sağlar.
Cildinizi taze tutar.
Gerilmeyen cilt makyaj öncesi idealdir.
Yapılan Spor sonrasında içildiğinde kilo vermede en büyük etkendir.
Kanı sulandırıcı etkisi diğer sulardan daha etkilidir.
Sağlıklı su, cildi devamlı nemli tutar ve yaşlanmayı geciktirir.
Her türlü buharlı ütünüzde güvenle kullanabilir ve cihazınızın ömrünü uzatabilirsiniz.
Ayrıca evinde akvaryumu olanlar için suyun dinlendirilmesine gerek olmadan Forum Life arıtmalı su sebili ile alınan suyu ekleyebilir veya değiştirebilirsiniz.
Elinizin altında her an bitti derdi olmadan; (içerken, yemek yaparken, çay, kahve veya diğer içeceklerinizi hazırlarken, meyve ve sebze yıkarken kullanabileceğiniz) Forum Life arıtmalı su sebilin'den vazgeçemeyeceksiniz.